Mes vienijame arti 20 pacientų interesus atstovaujančių ir ginančių organizacijų.

VŠĮ Onkopsichologijos ir komunikacijos centras

2010 m. onkohematologinių ligonių asociacija „Kraujas“ įkūrė VšĮ „Onkopsichologijos ir komunikacijos centrą“.

Pagrindinė Onkopsichologijos ir komunikacijos centro misija – nemokama psichologinė pagalba onkologine liga sergantiems ar jau pasveikusiems žmonėms bei jų artimiesiems. Į centrą gali ateiti kiekvienas, susidūręs su onkologinės ligos išbandymu, ieškantis ne tik profesionalios psichologinės pagalbos, bet ir paramos bei bendravimo su tą pačią patirtį turinčiais žmonėmis.

Centre nemokamai konsultuojami onkologine liga sergantys, jau pasveikusieji ir jų artimieji: žmonės išgyvenantys krizinę situaciją – tik susirgę, ką tik diagnozę išgirdę pacientai, išgyvenantys recidyvą pacientai, artimieji, išgyvenantys netektį. Taipogi konsultuojami pasveikusieji, bet turintys sunkumų sugrįžtant į įprastą gyvenimo ritmą. Laukiami artimieji, draugai, kurie nori pasisemti stiprybės, kurios taip reikia būnant šalia sergančiojo žmogaus.

Centre taikomi įvairūs psichologinės pagalbos būdai: individualios konsultacijos, grupinė terapija, meno terapija, relaksacijos užsiėmimai, nuolat organizuojamos paskaitos bei edukaciniai seminarai pacientams įvairiausiomis su liga susijusiomis temomis (psichologinės pagalbos sau būdai, socialinių klausimų sprendimai, gydymo sukelti šalutiniai poveikiai ir t.t.).

Taip pat centre dirbanti komanda teikia psichologinę pagalbą bei organizuoja mokymus, seminarus, paskaitas onkologijos srityje dirbančiam medicinos personalui: gydytojams, slaugytojoms, būsimiems specialistams, kurie planuoja susieti savo profesinį kelią su pagalba onkologine liga sergantiems – medicinos, psichologijos, socialinio darbo ir kt. specialybių studentams.

Onkopsichologijos ir komunikacijos centre psichologės, turinčios apie 10 metų darbo patirtį onkologijos srityje, nuolat tobulinasi tarptautiniuose seminaruose, organizuoja tarptautines konferencijas, rengia publikacijas spaudai, aktyviai dalyvauja Lietuvoje dar naujos – psichosocialinės onkologijos srities vystyme.

Onkopsichologijos ir komunikacijos centro psichologės yra Lietuvos psichologų sąjungos ir Psichosocialinės onkologijos asociacijos narės.