Mes vienijame arti 20 pacientų interesus atstovaujančių ir ginančių organizacijų.

Kur pakryps svarstyklės – į pacientų ar valstybinių vaistinių pusę?

Užmojis kurti ligoninėse jų pačių valdomas vaistines gali pavirsti ir prievole šioms gydymo įstaigoms. Tokiu atveju būtų beprasmiškai aukojamos valstybės biudžeto lėšos, už kurias tikrai įmanoma palengvinti gyvenimą daugybei ligų kamuojamų Lietuvos gyventojų.

Tuo įsitikinusi Lietuvos pacientų forumo pirmininkė Ieva Drėgvienė, kuriai siekis bet kokiomis priemonėmis įteisinti valstybines vaistines atrodo ne tik beprasmis, bet ir pavojingas.

„Blogiausias scenarijus – jei ligoninės privalės kurti nuosavas vaistines. Tam reikės nemažų išlaidų, todėl greičiausiai tektų naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo pinigus. Kitaip tariant, pacientams skirtos lėšos nukeliautų į bereikalingą infrastruktūrą. Šiaip ir dabar galima steigti ir veikia keletas valstybinių vaistinių“, – aiškino I. Drėgvienė.

Jos nuomone, vaistinių Lietuvoje yra pakankamai daug, o jų konkurencija taip pat didžiulė. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai priklausančiose valstybėse 100 tūkstančių gyventojų jų tenka 24,7, tuo metu Lietuvoje – net 47,5 vaistinės. O valstybinio modelio atsikratė net ir anksčiau jį išmėginusios valstybės.

„Kažkodėl aiškinama, neva dėl to gali atpigti vaistai. Tačiau kažkodėl valstybė nesiima steigti mažmeninės prekybos tinklo, nors daugelis prekių Lenkijoje pigesnės n ei pas mus. Akivaizdu, kad priežastys slypi visai kitur“, – teigė I. Drėgvienė.

Visą straipsnį skaitykite kaunodiena.lt