Mes vienijame arti 20 pacientų interesus atstovaujančių ir ginančių organizacijų.

Nauja vaistų kompensavimo tvarka palies šimtus tūkstančių pacientų

Lietuvos pacientų forumo valdybos pirmininkė Ieva Drėgvienė sakė, kad nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka ir priemokų suvienodinimas yra labai naudingas ir palies šimtus tūkstančių pacientų.

„Reforma sukėlė dalies visuomenės pasipiktinimą, bet mes kalbame apie pacientus, kurie akcentuoja vaisto pakuotės spalvą. Bet pažvelkime į kitą pusę, į pacientus, kurie šiandien negauna jokio gydymo, nes jis brangus ir neprieinamas. Tikiuosi, kad visos priemonės, kurios ateityje bus įgyvendinamos vaistų politikoje, visos sutaupytos lėšos bus nukreipiamos inovatyviems, gyvybę gelbėjantiems vaistams kompensuoti. Mes, kaip visuomenė, turime suprasti, kad visi turime turėti teisę gydytis ir pasveikti. Turime vieni kitus palaikyti. Kažkas išgyvena, kad vaistų priemoka padidės 2 eurais, tačiau yra pacientų, kurie visai negauna gydymo ir miršta“, – lygino I.Drėgvienė.

SAM tvirtina, kad naujasis kainynas, parengtas pagal naują kompensuojamųjų vaistų bazinių kainų ir paciento priemokų už juos apskaičiavimo tvarką bei patvirtinant pacientų priemokų „lubas“, leis sutaupyti apie 7,2 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų metams ir smarkiai sumažins pacientų priemokas.

Keičiantis kompensuojamųjų vaistų kompensavimo lygiams, pacientams primokėti perkant tam tikrus vaistus vaistinėse reikės mažiau arba išvis nereikės, priklausomai nuo to, koks vaistas bus įsigyjamas.

Visą straipsnį skaitykite 15min.lt.