Mes vienijame arti 20 pacientų interesus atstovaujančių ir ginančių organizacijų.

Lietuvos pacientų forumas: gydo vaisto veiklioji medžiaga, ne prekinis ženklas

Lietuvos pacientų forumo pirmininkė Ieva Drėgvienė pastebėjo, jog farmacijos kompanijos ir vaistinių tinklai kalbėdami šia tema prisidengia pacientų vardu ir dėl to skleidžia klaidinančią informaciją. „Pirmiausia, reikėtų suprasti, jog tiek farmacijos kompanijos, tiek vaistinės gina savo verslo interesus, tačiau nėra garbinga manipuliuoti pacientais ir gąsdinti, kad neliks kai kurių kompensuojamų vaistų. Norime atkreipti dėmesį, kad ligas gydo vaisto veiklioji medžiaga, o ne kompanijos prekinis ženklas. Įsigaliojus naujam kainynui ir toliau išliks visos veikliosios medžiagos, kurios buvo iki šiol kompensuojamos.

Mūsų visuomenė klaidinama ir painiojama, teigiant, kad tų pačių vaistų pasirinkimas yra esminis dalykas. Svarbiau yra ne generinių vaistų pasirinkimas su ta pačia veikliąja medžiaga, bet būtent didesnis inovatyvių vaistų prieinamumas ir skirtingų veikliųjų medžiagų vaistų pasirinkimas, suteikiantis gydytojui geresnes galimybes parinkti pacientui reikalingą gydymą“, – sakė I. Drėgvienė. Pasak Lietuvos pacientų forumo pirmininkės, mažėsiančios kompensuojamų vaistų priemokos leis sutaupyti ne tik pacientų lėšas, bet ir sumažinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas, dėl ko bus galima kompensuoti daugiau inovatyvių vaistų.

Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos pirmininkė Simona Stankevičiūtė atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje gyventojai nepagrįstai baiminasi vartoti pigesnius generinius vaistus ir priminė, jog veiklioji medžiaga ir jos kiekis, kokybės standartai, kontrolė ir saugumo užtikrinimas generiniame vaiste yra tokie patys kaip originalaus vaisto. „Paprastai kalbant, tiek generiniai vaistai, tiek originalūs vaistai turi vienodas savybes, t.y. kokybinę ir kiekybinę sudėtį: įsisavinimą ir pasiskirstymą organizme, vartojimo būdą ir vaisto farmacinę formą. Veiklioji vaisto medžiaga sąlygoja vaisto poveikį, o pagalbinės medžiagos suteikia spalvą, stabilumą, bet nėra susijusios su vaisto poveikiu“, – teigė S. Stankevičiūtė.

Skaitykite daugiau: lrytas.lt