Mes vienijame arti 20 pacientų interesus atstovaujančių ir ginančių organizacijų.

Ligonių kasa aktualius gydymo klausimus aptarė su Lietuvos pacientų forumo atstovais

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Aurimas Baliukevičius susitiko su Lietuvos pacientų forumo atstovais. Susitikimo metu aptarti pacientams aktualūs slaugos namuose klausimai, taip pat tartasi, kaip pagelbėti ligoniams, kuriems pasireiškė gydymo komplikacijos, atkreiptas dėmesys ir į gydymo paslaugų kainas.

VLK vadovas padėkojo Lietuvos pacientų forumui už aktyvumą ir išsakytas pozicijas aktualiais pacientų gydymo klausimais. „Ligonių kasoms iš tiesų labai svarbūs pacientų lūkesčiai, pacientų nuomonė apie gaunamas sveikatos priežiūros paslaugas, jų prieinamumą. Džiaugiamės galėdami diskutuoti bei pagal kompetenciją pagelbėti“, – sakė  A. Baliukevičius.

Pacientų forumą vienijančių organizacijų, kurių ratas nuolat plečiasi ir šiuo metu sudaro 22 organizacijų, atstovai teigė, kad jų tikslas – ne tik ginti ir atstovauti pacientų interesus, tačiau ir padėti valstybės institucijoms suprasti pacientų problemas, išgirsti jų patirtis, lūkesčius ir patarimus.

„Pacientų forumas vienija šiuo metu aktyviai veikiančias organizacijas. Manau, kad ateityje prie mūsų prisijungs ir daugiau visuomeninių organizacijų. Veikdami kartu mes galime padaryti daug daugiau. Pacientų forumas tai ne ta organizacija, kuri tik išsako problemas, mes siekiame konstruktyvaus bendradarbiavimo su VLK ir teikiame konkrečius pasiūlymus, kaip kylančias problemas spręsti drauge. Pacientų forumo prioritetas yra gerinti pacientų gydymo prieinamumą, todėl tikimės, jog bendradarbiaudami su VLK, drauge stengsimės didinti sveikatos apsaugos finansavimą“, – susitikimo metu sakė Lietuvos pacientų forumo pirmininkė Ieva Drėgvienė.

Skaitykite daugiau: vlk.lt